Swing Soğutma Grubu

OPERASYONLARI SORUNSUZ HALE GETİRİN VE ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYIN

Soğutma Grubu ne kadar büyük kapasiteye sahipse, verimlilik o kadar iyi olur, mükemmel bir genel kuraldır. Ancak, tam yükte genellikle doğru olsa da, kısmi yük senaryoları çok farklı olabilir – bazen operasyonel sorunlara neden olur ve chiller ömrünü ve sistem verimliliğini azaltır. Küçük bir “swing
soğutucu” eklemek işlemleri kolaylaştırabilir ve olağanüstü enerji tasarrufu sağlayabilir.

Arz ve talebi eşleştirmek için tesis düzeyinde çözümler

Çoğu soğutma sistemi, dış sıcaklık, doluluk, makine veya üretim kapasitesi ve üretim vardiyalarındaki değişikliklerle birlikte dalgalanan bina yükleriyle başa çıkmak zorundadır. Düşüş oranı nominal kapasitenin %50’sini aştığında, büyük bir soğutma grubunun çalıştırılması çok verimsiz olabilir: vidalı veya santrifüjlü bir kompresörün boşaltılması verimlilik kayıplarına yol açabilir ve scroll kompresörleri açma/kapama döngülerine zorlayabilir. Soğutucu, örneğin bir VFD aracılığıyla kapasiteyi verimli bir şekilde azaltabilse bile, soğutucunun güvenli bir şekilde çalışması için gereken yüksek akış hızı nedeniyle su pompalama kayıpları yine de mevcut olabilir.

Bina yüküne bağlı olarak, hava soğutmalı veya su soğutmalı chiller portföyümüzden geniş bir swing chiller yelpazesi sunuyoruz. Bir Trane Mühendis uzmanı, ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü seçmenize yardımcı olmak için bina yükünüzü ve soğutulmuş su tesisinizi analiz edecektir.

plantlevel
swinggraph

En yüksek verimlilik, daha az aşınma ve daha fazla güvenilirlik için optimum çalışma

Bir swing soğutucu, ana soğutucunun aşırı büyük veya daha az verimli olacağı düşük yük koşullarında “tatlı noktasında” çalışmak için minimum yüke yakın boyutlandırılan küçük kapasiteli bir soğutucudur. Bir chiller tesisi kontrolörü, maksimum verimlilik ve minimum güç tüketimi için pompalar da dahil olmak üzere mümkün olan en iyi sırada çalışmak üzere ana ve swing soğutucuları koordine eder.

Ana soğutucudaki sık çalıştırma ve durdurma döngüleri kompresörün yıpranmasını hızlandırır ve arıza riskini veya bakım ve revizyon ihtiyacını artırır. Bir salınımlı soğutucu ve tesis kontrolörü ekleyerek, ana soğutucunun hızlı döngü yaşamasını engelliyor, daha uzun ekipman ömrü ve daha az sıklıkta revizyon sağlıyoruz.

Sermaye yatırımı ve işletme giderleri

Enerji tasarrufunuzu bir Swing Soğutma Grubunu sermaye yatırımı olarak satın alarak veya aylık abonelik yoluyla elde etmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Kiralama Hizmetleri filomuz sayesinde, Trane EaaSy olarak bilinen Hizmet Olarak Ekipman formülüyle hem kısa vadeli hem de uzun vadeli ihtiyaçlar için Swing Soğutma Grupları sunabiliyoruz.

trane_eaasy