Doğal Isıtma

DOĞAL ISITMA VE YÜKSEK VERİMLİLİK

Geleneksel HVAC tasarımı, ısıtma ve soğutma üretimine iki ayrı sistem olarak yaklaşır. Birini veya diğerini geliştirmek, enerji tüketiminde yalnızca sınırlı tasarruf ve CO2 emisyonlarında azalma sağlar. Ancak, birleşik ısıtma ve soğutma yaklaşımı, ısıtma veya sıcak su amacıyla kullanılan fosil yakıtın tamamını veya bir kısmını ortadan kaldırarak enerji tüketimini ve karbon ayak izini önemli ölçüde azaltabilir.

Trane Free Heating, soğutma işleminiz tarafından reddedilen ısıyı yeniden kullanarak gaz veya yakıt tüketimini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Eş zamanlı soğutma ve ısıtma ihtiyaçları için tesis düzeyinde bir çözüm

Bina yüküne bağlı olarak, RTSF “City” veya RTWF “XStream” ürün yelpazemiz ideal çözümü sağlayabilir. Bir Trane Mühendis uzmanı, ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü seçmenize yardımcı olmak için bina yükünüzü, soğutulmuş su ve ısıtma tesislerinizi analiz edecektir.

Çoğu HVAC uygulamasında soğutma ve ısıtma yükleri çakışır, ancak çoğu binada iki sistem arasında etkileşim olmadan ayrı chiller ve kazan odaları vardır. Bir Trane sudan suya ısı pompası, soğutma ve ısıtmayı birbirine bağlarken gerekli soğutmayı sağlar ve ısıtmayı ücretsiz olarak sunar. İşin sırrı sadece termodinamiktir – soğutucular bir sıvıyı soğuttuklarında ısıyı atmosfere atarken, ısı pompaları aynı ısıyı binanın sıcak veya ılık su sistemine “pompalar”.

Videoyu oynat

Doğal ısıtma

Sudan suya ısı pompasının eş zamanlı soğutma ve ısıtma üretimi, ekonomik açıdan da en uygun seçimdir. Soğutma için enerji tüketimi aynı kalır, ancak ısı atmosfere atılmak yerine soğutma işleminin değerli bir yan ürünü olarak doğal olarak verilir. Isı pompasından elde edilen her bir kWh ısı, en az bir kWh daha az yakıt tüketimi anlamına gelir.

Yakıt tüketimi yok, yerel emisyon yok – konfor ve sıcaklık seviyelerinden ödün yok

Bir Trane Isı Pompası, eş zamanlı soğutma ve ısıtma sağlamak için fosil yakıt yerine elektrik kullanır. Isı pompası tarafından üretilen ısı miktarı, kazanlar tarafından üretilmeyen ısıya karşılık gelir ve yakıt tüketimi ile yerel emisyonlar üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Bir Trane sudan suya ısı pompası, doğru soğutucu akışkan seçimi (R1234ze, GWP<1) ve yenilikçi bir tasarım ile oluşturulan geniş bir çalışma haritası sayesinde her koşulda çok sıcak su sağlamak üzere tasarlanmıştır. Konfor veya sıcaklık seviyelerinde azalma olmaz, sadece daha düşük gaz veya yakıt enerji faturaları olur.

Videoyu oynat

Sermaye yatırımı ve işletme giderleri

Enerji tasarrufunuzu Free Heating’i bir sermaye yatırımı olarak uygulayarak elde etmeyi veya bunun yerine aylık bir aboneliği tercih etmeyi seçebilirsiniz. Kiralama Hizmetleri filomuz sayesinde, Trane EaaSy olarak bilinen Hizmet Olarak Ekipman formülüyle kısa veya uzun vadeli ihtiyaçlar için ısı pompaları sunabiliyoruz.