Doğal Soğutma

DOĞAL YOLDAN ENERJİ TASARRUFU

Basit ve güvenilir

Soğutucudan önce standart bir kuru soğutucu monte edilir. Hava serin olduğunda ısıyı uzaklaştırarak, soğutucunun çalışmasını en aza indirir.

Dış hava sıcaklığı soğutulacak proses akışkanından daha soğuk olduğunda, hava tarafından proses akışkanından alınan proses ısısı miktarı artar ve buhar sıkıştırma döngüsü çalıştırma ihtiyacını azaltır veya ortadan kaldırır. Proses ısısı, “Doğal Soğutma” sağlayan eşanjörler tarafından dış ortama atılır.

Serbest soğutma, enerji tüketimini %80’e kadar azaltır ve soğutma grubunuzun ömrünü uzatır

Minimum enerji tüketimi ile en yüksek soğutma verimliliği

Ortam sıcaklığı chiller evaporatörüne dönen akışkanın sıcaklığının altında olduğunda, suyu soğutmak için dış hava kullanılabilir, böylece chiller’i çalıştırma ihtiyacı azalır veya hatta ortadan kalkar. Veri merkezleri ve plastik endüstrileri gibi birçok uygulamada, su sıcaklıkları 10°C’nin üzerinde çalışmakta, “serbest soğutma” modunda çalışma fırsatı yıl boyunca uzatılmaktadır.

FreeCooling_graph_how

Mevcut soğutulmuş su tesisi ile mükemmel entegrasyon

Kuru soğutucu ve gerekli yardımcı ekipmanlar, mevcut bir soğutulmuş su tesisine bile kolayca entegre edilebilir. Yan akış konfigürasyonunda bir veya daha fazla Kuru Soğutucu monte edilerek mevcut soğutma gruplarına serbest soğutma eklenebilir ve ortam dönüş suyu sıcaklığının sadece 5°C altında olduğunda bile tasarruf sağlanabilir.

Dış sıcaklıklar serbest soğutma moduna izin vermediğinde, kuru soğutucu devre dışı bırakılır ve mevcut soğutulmuş su sistemi orijinal sistem tasarımına göre çalışabilir.

Kontrol açısından bakıldığında, Trane Tracer SC+, tasarrufu veya yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için en verimli algoritma ile programlanabilir ve uzaktan bağlantı ve Akıllı Hizmetler avantajını içerir.

Kuru soğutucu teklifi

Standart teklifimizde 250kW ve 500kW nominal görev için iki temel model bulunmaktadır. Gerekli performansı sağlamak için katlar halinde birleştirilebilirler. İhtiyaçlarınıza uygun özel bir çözüm de oluşturabiliriz.

trane_eaasy

Sermaye yatırımı ve işletme giderleri

Doğal Soğutma, işletmenizi optimize etmek için geliştirdiğimiz verimlilik portföyünün önemli bir parçasıdır ve soğuk mevsimlerde anında tasarruf sağlar.

Enerji tasarrufunuzu bir sermaye yatırımı olarak mı yoksa aylık abonelik yoluyla mı elde etmek istediğinizi seçebilirsiniz. Kiralama Hizmetleri filomuz sayesinde, Trane EaaSy olarak bilinen Hizmet Olarak Ekipman formülüyle hem kısa vadeli hem de uzun vadeli ihtiyaçlar için Kuru Soğutucular sunabiliyoruz.