Sistem İzleme ve Analizi

BİNA ENERJİ KULLANIMINDA ÖLÇÜLEBİLİR İYİLEŞTİRMELER YAPMAK

Daha düşük işletme ve bakım maliyetleri

Azaltılmış çalışma saatleri enerji tüketiminde %15 azalma sağlar. Daha az çalışma saati aynı zamanda daha uzun bileşen ömrü ve daha düşük bakım maliyetleri anlamına gelir.

Gelişmiş enerji analitiği

Buluttaki verilere çevrimdışı erişim sayesinde, veri toplamak için şantiyeyi ziyaret etmeye gerek yoktur; veriler otomatik olarak buluta aktarılır.Trane içgörüleri, analizleri sizi sürdürülebilir sonuçlara yönlendirecektir.

Sürdürebileceğiniz verimlilik sağlayın

Ekipman çalışma verilerine her zaman, her yerden erişilebilir.

Trane portföyü, ekipman ve sistem davranış verilerini yönetmek, izlemek ve görselleştirmek için çeşitli çözümler içerir.

Tracer SC+/ Synchrony gibi Trane sistem kontrolleri veya Symbio 800 gibi ekipman kontrolörleri, verilerin iş sahasından toplanabilmesi ve özel bir Trane bulut sunucusunda güvenli bir şekilde saklanabilmesi için bağlantı özellikleri içerir.

Bağlantılı hizmetler

Sistem izleme ve analiz teklifi, geleneksel bakım hizmetleri kapsamında bir seçenektir. Müşteri ağına ya da mobil internete dayanan web tabanlı bir altyapıya dayanır. Bağlantılı Hizmetler teklifimiz, seçilen seviyeye bağlı olarak ek özelliklerle birlikte çeşitli seviyelerde yapılandırılmıştır.

– Seviye 1 (Web Erişimi) ile Trane, müşterilerine bulut üzerinden çalışan ekipman bilgilerine güvenli erişim sunar.

– Seviye 2 (Bakım 4.0) ile Trane, müşterilerine bakım görevlerini yerine getirmenin yeni bir yolunu sunuyor. Trane uzmanları, güvenli bağlantı aracılığıyla bağlı ekipmanın davranışını gerçek zamanlı olarak ve veri günlükleri aracılığıyla izleyebilir.

– Seviye 3 (Optimizasyon 4.0) ile Trane, müşterilerine kestirimci bakım, enerji izlemenin yanı sıra ekipman veya HVAC sistemi kurulumlarında sürekli ince ayar imkanı sunar

Tasarım ve analiz araçları

Trane’in sınıfının en iyisi HVAC sistem tasarımı ve analiz araçları, optimum bina ortamını oluşturmak için kritik unsurlardır. Günümüzün sofistike HVAC sistemlerinin kontrol seviyesi ve performans talepleri göz önüne alındığında, görünüşte artan verimlilikler kaynak gereksinimlerinde önemli azalmalarla sonuçlanır. Doğru analiz ve spesifikasyonlar, bina sahipleri için önemli tasarruflar ve optimum performans anlamına gelir.

Enerji Analizi

Trane, Tracer SC+ donanımını temel alan, invazif olmayan bir enerji denetimi çözümü geliştirmiştir. Sınırlı bir süre boyunca (altı aya kadar) sıcaklıklar, basınçlar, su akışı ve enerji ile ilgili bilgiler gibi kritik verileri kaydederek bir HVAC kurulumunun karakterize edilmesine yardımcı olur. Bu günlükler denetim süresi boyunca düzenli bir şekilde analiz edilir, böylece çalışma davranışı modellenebilir ve potansiyel iyileştirmeler veya anormallikler vurgulanabilir.

Sistem Optimizasyonu

Picco Havadan Suya Isı Pompası

Bir Bakışta:

  • İnvertör tahrikli scroll kompresör teknolojisi
  • Çok kompakt tasarım
  • Pazar lideri yüksek performanslı havadan suya ısı pompası serisi

Trane Cube CXB Havadan Suya Isı Pompası

Bir Bakışta:

 • Müşterilerin mevcut ve gelecekteki ısıtma ve/veya soğutma talebi profiline ve yerel enerji oranlarına göre optimize edilmiş Trane soğutma grupları, ısı pompaları veya çok borulu üniteler seçimi
 • Mevcut HVAC enerji tesislerinin HVAC sistemi enerji tüketimi, maliyeti ve CO²
Enerji Analizi

Bir Bakışta:

 • Gerçek zamanlı ölçüme dayalı HVAC sistemi enerji performansının değerlendirilmesi
 • Mevcut operasyonu iyileştirme ve sahip olma maliyetini azaltma fırsatlarını vurgular
 • Ölçülen verilere dayanarak karlılığı