Sistem Optimizasyonu

DAHA AKILLI BİNA YÖNETİMİ İÇİN AKILLI KONTROL ÇÖZÜMLERİ

Trane kontrol teknolojisi, binalarınızı verimli bir şekilde yönetmeniz için size güç ve esneklik sağlayarak maliyetleri azaltır ve daha iyi bir iç mekan ortamı sunar. Enerji verimliliği, doluluk, iç hava kalitesi ve serbest soğutma gibi önceden tasarlanmış HVAC stratejileri kullanılarak sistem performansından ödün vermeden en üst düzeye çıkarılır.

İster çeşitli konumlarda birden fazla tesisi ister tek bir tesis içi HVAC ünitesini yönetiyor olun, Trane ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirilmiş bir Bina Otomasyon Sistemi üretecektir.

Sistem İzleme ve Analizi

Trane’in Bina Otomasyon Sistemi, kullanıcı dostu arayüzler aracılığıyla kullanıcılara sistemlerini çalıştırmak için akıllı bir yol sunar. Trane BAS ayrıca ekipman ve sistem verilerinin izlenmesini de sağlar. Trane BAS, çeşitli HVAC sistemi bileşenlerinden (soğutucular, ısı pompaları, kuru soğutucular ve pompalar gibi) çalışma bilgilerini toplamak ve bu verileri bulutta güvenli bir şekilde depolamak için ayarlanabilir.

Otomatik analiz botları, anormal davranışlar tespit edildiğinde alarmları, uyarıları veya bildirimleri tetiklemek için zaman içinde verileri sürekli olarak izler. Trane uzmanları daha sonra müşterilere en iyi çözümleri sunmak için sorunları derinlemesine analiz edebilir.

systemmonitor
tabletmonitoring

Özelleştirilmiş Kontrol Çözümleri

Artan enerji maliyetleri ve değişen operasyonel koşullar, kuruluşları yatırımlardan daha fazla getiri elde etmeye zorlamaktadır. Çevre ve güvenlik düzenlemeleri gibi ek baskılar, kuruluşların sermaye, insan kaynakları ve altyapı yönetimi konusunda tetikte olmaları gerektiği anlamına gelmektedir.

Uygun kontroller, HVAC sistemlerinin optimum performansının elde edilebileceği anlamına gelir, bu da sistem verimliliğinin artması ve yaşam döngüsü maliyetlerinin azalması ile sonuçlanır. Trane’in HVAC ve kontrol sistemleri konusundaki rakipsiz bilgisi, binaları ve soğutma ve ısıtma tesislerini yönetmek için bir dizi gelişmiş kontrol çözümü üretmiştir.

Kontrol Bileşenleri

Airfresh, sektör lideri bina otomasyon sistemlerimizden ekipman kontrollerine ve sensörlere kadar eksiksiz bir kontrol portföyü sunar.

Müşterilerimiz binalarını verimli bir şekilde yönetmek için daha akıllı ve daha iyi teknolojilere ihtiyaç duyuyor. Trane kontrol teknolojisi, binalarınızı daha verimli bir şekilde yönetmeniz için size güç ve esneklik sağlayan, maliyeti azaltan, daha iyi bir iç mekan ortamı ve daha küçük çevresel ayak izi sağlayan sezgisel, mobil bir platform sunar.

icons
internetofthings

Kablosuz Teknolojiler

Uzaktan erişim ve bağlanabilirlik, başarılı iş operasyonları için olmazsa olmazlar haline gelmiştir. Ancak bina yönetim sistemleriniz kadar önemli ve karmaşık bir şey için, güvenli, neredeyse her yerden erişimli bağlantıyı nasıl sağlayacağınızı bilen ve aynı zamanda bina optimizasyonunda uzman olan bir ortağa ihtiyacınız vardır.

Trane’e ihtiyacınız var. Güvenli, ölçeklenebilir çözümlerimiz ve bina optimizasyon araçlarımızla, nerede olursanız olun işletme maliyetlerini azaltmak, konforu ve verimliliği artırmak için binanızın gizli potansiyelini ortaya çıkarabilirsiniz.

Trane ile kontrolü elinize alın

Her sistemin temelinde, HVAC ekipmanınızı ve daha fazlasını optimize etme yeteneği ile projenizin veya binanızın ihtiyaçlarını karşılayan entegre ve güvenli bir çözüm sunuyoruz.

Binanızın kontrolünü geri alın ve sizin ve müşterilerinizin aradığı operasyonel mükemmelliğe ulaşın.

Trane Controls ile Daha Fazlasını Yapın, Daha Fazlasını Bilin, Daha Fazlasını Başarın.

Sistem Optimizasyonu

Bulut Hizmetleri

Bir Bakışta:

 • HVAC ekipmanını ve sistem açısından kritik bilgileri bir bakışta görselleştirmek için kolayca gösterge panoları oluşturun.
 • Bir HVAC sistemini basit ve sezgisel bir web arayüzü aracılığıyla çalıştırın – her yerden, her zaman bağlı.
 • HVAC ekipmanının ve sistem enerji
Tasarım ve Analiz araçları

Bir Bakışta:

 • Müşterilerin mevcut ve gelecekteki ısıtma ve/veya soğutma talebi profiline ve yerel enerji oranlarına göre optimize edilmiş Trane soğutma grupları, ısı pompaları veya çok borulu üniteler seçimi
 • Mevcut HVAC enerji tesislerinin HVAC sistemi enerji tüketimi, maliyeti ve CO²
Enerji Analizi

Bir Bakışta:

 • Gerçek zamanlı ölçüme dayalı HVAC sistemi enerji performansının değerlendirilmesi
 • Mevcut operasyonu iyileştirme ve sahip olma maliyetini azaltma fırsatlarını vurgular
 • Ölçülen verilere dayanarak karlılığı

 

Tracer SC+/Synchrony

Bir Bakışta:

 • Kurulumcular, tesis yöneticileri, operatörler ve servis teknisyenleri için kullanıcı deneyimini optimize etmek için amaca yönelik seçenekler içeren modern, sezgisel kullanıcı Arayüzleri
 • Fabrikada tasarlanmış uygulamalarla daha düşük risk
Tasarım ve Analiz araçları

Bir Bakışta:

 • Açık bağlantı kolay ve güvenli hale getirildi
 • En düşük kurulum süresi ve benzersiz sekans veya donanım ihtiyaçlarını karşılama esnekliği için yapılandırılabilir ve tamamen programlanabilir
 • Ek veya gelecekteki ekipman ihtiyaçlarını
Tracer® Ensemble®

Bir Bakışta:

 • Sistemleri görüntülemek ve herhangi bir yerden ayarlamalar yapmak için web özellikli
 • Gösterge tablolarını ve raporları özelleştirmek için yerleşik raporlama araçları ile veriler parmaklarınızın ucunda
Air-Fi_Wireless_Communications
Trane kablosuz Air-Fi

Bir Bakışta:

 • Güvenilir: Kiracılarınızın konforunu ve performansını artırmak için kablosuz menzilinizi genişletin. Pillerin kullanım ömrü ile içiniz rahat olsun.
 • Esnek: Bina konfigürasyonunuzda hızlı bir şekilde değişiklik yapın ve aynı zamanda hiçbir ücret ödemeden bina
Cyber Security with man using a laptop in a modern gray chair
Trane kablosuz 4G Mobil Ağ

Bir Bakışta:

 • Önceden yüklenmiş BT güvenlik kurulumu Trane 4G yönlendiriciler, port yönetimi, VPN bağlantıları ve sınırlı uç nokta desteği gibi BT güvenlik özelliklerini tam olarak dağıtmak için fabrikada yapılandırılmıştır. Bu Trane bulut sistemi yalnızca giden bağlantı
Network and connection technology concept with New York
Modbus Kablosuz (LoRa)

Bir Bakışta:

 • Uzun iletişim menzili Açık havada 1 km, çoğu binada ise 300 m menzil içinde iletişim kurulabilir
 • Noktadan noktaya veya noktadan çoğa uygulama Ağ geçidi, noktadan noktaya bağlantıların yanı sıra birden çok bağlantı kurmak için de kullanılabilir.
Isıtma ve Soğutma Otomasyon Yönetimi

Bir Bakışta:

 • Soğutucular, ısı pompaları, pompalar, kuru soğutucular, kuleler ve enerji depolama gibi çok çeşitli ekipman türlerinin yanı sıra farklı tesis yapılandırmalarını (paralel, seri, ayrık, VPF vb.) destekler
 • Verimliliğe dayalı sıralama, kullanıcıların
Rooftop Otomasyon Yönetimi

Bir Bakışta:

 • Yetenekli AirFinity çatı ünitelerinin kolay kurulumuna ve kullanımına olanak sağlamak için en yetenekli sistemlerimizi aldık
 • Sezgisel Bu gelişmiş sistem, başından sonuna kadar kullanımı kolaylaştıran önceden tasarlanmış özelliklere sahiptir.