Isı Pompaları

TÜM YIL BOYUNCA
SOĞUTMA VEYA ISITMA

Sürdürülebilir

Yeni nesil soğutucu akışkanlarımızla çok çeşitli uygulamalarda çevresel etkiyi azaltma

Sağlam ve dayanıklı

Kalite, tüm Airffresh ekipmanlarında yerleşiktir ve güçlü genişletilmiş servis ağımız tarafından desteklenen yıllarca dayanıklı performans ve güvenilirlik sağlar

Esnek

Hem ısıtma hem de soğutma seçenekleri sunan pompalarımız 120°C'ye kadar yüksek ısıtma kabiliyetine sahiptir.

Isı pompaları çok çeşitli uygulamalar için ideal bir çözümdür ve ısıtmayı elektrikli hale getirmenin ve fosil yakıtlara bağımlılığı azaltmanın en esnek ve güvenilir yoludur. Isı pompaları hem ısıtma hem de soğutma seçenekleri sunarak kurulum işlevselliğinizde daha esnek ve çeşitli olmanızı sağlar. Gelişmiş enerji tasarruflu sistemlere yönelik artan talebe yanıt olarak Trane, çevresel etkiyi azaltmak için mevcut en enerji verimli teknolojiyi kullanan havadan suya ve sudan suya ısı pompalarından oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi sunmaktan gurur duyar.

Havadan Suya Isı Pompaları

Havadan suya ısı pompaları çok verimlidir ve daha ılıman iklimlerde düşük ile orta ısıtma sıcaklığı gereksinimleri olan binalar için en uygunudur. 35°C ile 65°C arasında su sağlarlar.

Sudan Suya Isı Pompaları

Sudan suya ısı pompaları daha soğuk iklimler için en uygun olanıdır ve dış hava sıcaklığının verimlilik ve kapasite üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Yüksek ısıtma sıcaklığı gereksinimleri olan binalar için bu sistemler -20°C'ye kadar düşük ısı kaynağı sıcaklıklarını kullanırken 120°C'ye kadar ulaşabilir.

Kaskad Sistemleri

Kademeli sistemler iki aşamadan oluşur: Birincisi, orta sıcaklıkta (25-30°C) sıcak su üreten hava veya su kaynaklı ısı pompalarından (veya ısı geri kazanımlı soğutma gruplarından) oluşur. İkinci aşama, hidrofor olarak bilinen ve daha yüksek sıcaklıkta (120°C'ye kadar) su üreten su kaynaklı ısı pompalarından oluşur. Kaskad sistemler, daha soğuk iklimlerde hava kaynaklı sistemler gibi düşük sıcaklık kaynağına sahip yüksek sıcaklıklı ısıtma sistemleri (veya sıcak su gereksinimleri) için idealdir. Ayrıca, iki seviyeli sıcak su sıcaklığı gerektiren uygulamalar veya oteller ve hastaneler gibi eşzamanlı talep soğutması ve kullanım sıcak suyu üretimleri için de idealdir.

Çok Borulu Üniteler

Bina sistemlerinin enerji verimliliğini artırmak, hem ısıtma hem de soğutma için talep ve arz arasında optimum bir denge sağlamak anlamına gelir. Trane'in çok borulu üniteleri, eş zamanlı soğutma ve ısıtmanın gerekli olduğu çok sayıda uygulama için kompakt ve sürdürülebilir bir çözüm sunar.

image

Bir Bakışta:

  • HVAC ekipmanını ve sistem açısından kritik bilgileri bir bakışta görselleştirmek için kolayca gösterge panoları oluşturun.
  • Bir HVAC sistemini basit ve sezgisel bir web arayüzü aracılığıyla çalıştırın – her yerden, her zaman bağlı.
  • HVAC ekipmanının ve sistem enerji

Bir Bakışta:

  • Tandem scroll kompresörler
  • Elektronik genleşme valfi
  • Ünite boyutuna göre yoğuşma kontrolü veya EC tipi için iki kademeli fan hızına sahip aksiyal fanlar

Trane Cube CXB HT Havadan Suya Isı Pompası

Bir Bakışta:

  • Tandem scroll kompresörler
  • Elektronik genleşme valfi
  • Standart olarak EC Aksiyel fanlar