Soğutma Sistemleri

HER İHTİYACA UYGUN BİR SOĞUTUCU MODELİ

Doğal Soğutma

Dış hava soğutulacak proses akışkanından daha soğuk olduğunda, ısı dış havaya serbestçe akabilir ve buhar sıkıştırma döngüsü çalıştırma ihtiyacını azaltır veya ortadan kaldırır. Buna “Serbest Soğutma” diyoruz çünkü soğutma etkisi çok daha düşük enerji tüketimi içeriyor.

NaturalCooling
Stitched Panorama

Swing Soğutucu

Soğutucu ne kadar büyükse, kompresör ne kadar büyükse, verimlilik o kadar iyidir, mükemmel bir genel kuraldır. Ancak, tam yükte genellikle doğru olsa da, kısmi yük senaryoları çok farklı olabilir – bazen birkaç başlatma ve durdurma döngüsüne veya diğer operasyonel sorunlara neden olur ve chiller ömrünü ve sistem verimliliğini azaltır. Küçük bir “swing soğutucu” eklemek işlemleri kolaylaştırabilir ve olağanüstü enerji tasarrufu sağlayabilir.

Soğutma Grupları

Dünyadaki büyük binaların yarısından fazlasının merkezinde Trane soğutma grubu bulunmaktadır. Soğutucularımız yalnızca konfor yaratmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda işletme maliyetinizi düşürmenize, enerji verimliliği sağlamanıza ve çevresel etkiyi en aza indirmenize yardımcı olur. Trane, sektördeki en eksiksiz, yenilikçi ve verimli hava soğutmalı ve su soğutmalı soğutma grubu portföyünü sunar.

Kapasite aralığımız, soğutma ihtiyaçlarınız için size en iyi çözümü sunmak üzere çeşitli kompresör teknolojileri, soğutucu akışkanlar, verimlilik seviyeleri ve konfigürasyon kullanarak 15 ila 3000 kW arasında değişmektedir.

Rooftop

Rooftop

Trane ayrıca ısıtma, soğutma ve fan bölümlerini tek bir ünitede birleştiren rooftoplar çözümleri sunmaktadır. Bunlar okullar, ofisler ve perakende dahil olmak üzere çoğu bina türünde kullanılabilir ve düşük ilk yatırım maliyeti ve basitleştirilmiş kurulum önemli olduğunda idealdir. Ticari üniter sistemlerimiz, yatırımınız için mümkün olan en iyi konfor ortamını yaratmak üzere tasarlanmış entegre kontrollere sahiptir.

Çatı tipi ürün yelpazemiz 20 ila 300 kW soğutma kapasitesi ve 44000 m3/saat hava akışına kadar uzanmaktadır.

Doğru çözüm

Trane, binaların beton ve çelik kutulardan daha fazlası olduğunu bilir; her bina, bina sakinlerinin ve süreçlerin sağlığını, konforunu ve üretkenliğini sağlamak için kendine özgü koşullara sahiptir. Trane, çok çeşitli binalar, projeler, endüstriler, uygulamalar, ortamlar ve ihtiyaçlar için çözümler sunar.

Airfresh Şunları Sunar

Hava Soğutmalı Soğutma Grupları

Bir Bakışta:
– Scroll kompresörlü hava soğutmalı soğutma grupları, kurulum kolaylığı ve maksimum çalışma verimliliği sunar.
– Vidalı kompresörlü hava soğutmalı soğutma grupları, toplam sahip olma maliyetinizi azaltmak için tasarlanmıştır.
– Yüksek hızlı santrifüj hava soğutmalı soğutma grupları, en yüksek verimlilik ve güvenilirliği bir araya getiren en yeni ürünümüzdür.

Su soğutmalı soğutma grupları

Bir Bakışta:
– Scroll kompresörlü su soğutmalı soğutma grupları, çoğu bina düzenine kolayca ve hızlı bir şekilde sığar, bu da onları yenileme veya yeni bina tasarımları için ideal seçenekler haline getirir.
– Vidalı kompresörlü su soğutmalı soğutma grupları, tasarım basitliği sayesinde daha

Rooftoplar

Bir Bakışta:
Güvenilirliği ve verimliliği ile dünya çapında tanınan Trane paket çatı tipi üniteler, çok çeşitli ticari uygulamalar için ideal çözümdür. Özel Araştırma ve Geliştirme tesisleri ve her yıl dünya çapında üretilen 70.000’den fazla çatı ünitesi ile Trane, çatı ünitelerindeki en iyi yeniliklerden yararlanmanızı sağlayan pazar lideridir.