Sağlık Tesislerini Bir Güç Noktası Haline Getirin

İster ısıtma ve soğutma tesisinizi optimize edin, isterse geçici ihtiyaçlarınızı karşılıyor olun, Trane sizi her zaman korur

Tesisleriniz, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı sağlık hizmeti sunma çabalarınızda kullanılmayan varlıklar olabilir. Binalar bakım maliyetini, dayanıklılığı, sürdürülebilirliği, kamuoyu algısını ve en önemlisi hasta sonuçlarını etkiler. Verimli ve etkili tesisler işletmek, günümüzün değişen düzenlemeleri ve ilerleyen teknolojisi karşısında özellikle zordur. Sorunlar karmaşık ve iç içe geçmiştir ve çözümlerin çoğu Trane’in daha iyi binalara yönelik bütünsel yaklaşımının geniş kapsamına girer.

Hastalar ve personel için konfor

Doğru sıcaklık, nem ve hava kalitesi, hastalar ve personel için gece gündüz rahat ve sağlıklı koşullar sağlamak için gereklidir.

Bütünsel bir sistem yaklaşımı, dış ortam sıcaklığı veya yerel enerji kaynağının mevcudiyetinden bağımsız olarak sağlık hizmetleri operasyonlarının sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlar.

Trane çözümleri şunları içerir:

1. Buz depolama
2. Serbest soğutmalı chiller
3. Isı geri kazanımlı soğutucu

Sıhhi sıcak su – güvenli, güvenilir ve daha düşük maliyetli

Sıhhi sıcak su, hastane ortamında temizlik ve hijyen için hayati önem taşır. Kıt veya düşük kaliteli bir tedarik kabul edilemez.

Trane kurulumları, maliyetin çok altında 80°C’ye kadar sıcak su üretebilen ısı pompası teknolojisini kullanarak kazan çalıştırma ihtiyacını azaltır veya ortadan kaldırır – hatta aynı anda soğutma gerektiğinde ücretsiz olarak.

Trane çözümleri şunları içerir:

3. Isı geri kazanımlı soğutucu
4. Güçlendirici
5. Sudan suya ısı pompası

Hastane Ekipmanları İçin Proses Soğutması

MRI tarayıcıları, iklimlendirme sunucuları ve veri merkezi odaları gibi belirli ekipmanları çalıştırmak veya soğuk hava depolarında birden fazla amaç için doğru sıcaklık ve nem seviyelerini korumak için soğuk su veya tuzlu su gereklidir. Trane soğutma grupları -12°C ila +25°C çıkış suyu sıcaklığı arasında geniş bir çalışma aralığına sahiptir ve efsanevi güvenilirlikleri değerli bir varlıktır.

Trane çözümleri şunları içerir:

2. Proses soğutma chiller

HVAC Operasyonlarınızı Yerel Olarak ve Uzaktan Kontrol Edin

Görev açısından kritik bir HVAC sisteminin güvenilir ve verimli çalışması, sağlam ve özelleştirilebilir bir tesis kontrol sistemi gerektirir. Tracer SC+ ile Trane, tesis yöneticilerine yerel veya uzaktan izleme için net ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü sağlayan tamamen esnek bir kontrol çözümü sunar. Sistem ayrıca Trane chiller mühendis uzmanlarından uzaktan servis hizmeti de sunar. Herhangi bir sorun, işletmenizi etkilemeden önce ele alınabilir.